FengShui
Inspiracja i Harmonia

FengShui
 Inspiracja i Harmonia Twojego Życia

 

  

Geomancja formy feng shui-pozytywne energie - Leszek Matela

Geomancja formy feng shui-pozytywne energie - Leszek Matela

Starożytni Chińczycy stworzyli feng shui, a dawni Europejczycy własny system Geomancji. Książka prezentuje historię geomancji, jej odpowiedniki na całym świecie i w Polsce. Przedstawiono tu praktyczne wskazówki, jak odszukać i zbadać miejsca mocy, jak wykorzystać ich pozytywne oddziaływania dla doenergetyzowania organizmu oraz stymulacji własnych sił duchowych.

Fragment:

Otaczający nas świat wypełniony jest potężnymi oddziaływaniami pochodzenia naturalnego. Energie te można wykorzystać dla dobra człowieka. Dawniej nie tylko otaczano je czcią, ale i korzystano z ich mocy. Człowiek u progu XXI wieku odkrywa ponownie zapomnianą wiedzę. Nic też dziwnego, że i geomancja przeżywa obecnie swój renesans. Terminem geomancja określa się sztukę wykorzystywania pozytywnych wpływów sił Ziemi i Kosmosu, wyszukiwania zdrowych terenów pod zabudowę, odpowiedniego urządzania pomieszczeń oraz wiedzę dotyczącą oddziaływania przyrody i różnego rodzaju kształtów, form i symboli na otoczenie. Nazwa geomancja sugerująca wróżenie z Ziemi wzięła się stąd, że jedną z jej podstawowych metod badawczych jest obserwacja kształów Ziemi oraz innych elementów środowiska i osądzanie na tej podstawie o jego właściwościach bioenergetycznych. Dziś wiemy, że analiza składników środowiska nie jest żadnym wróżeniem, lecz rzeczową metodą poznawczą. Równie dobrze można tę dziedzinę wiedzy określać jako "ekologię stymulujących składników otoczenia", czy "radiestezję pozytywnych wibracji". Skoro jednak tradycyjna nazwa "geomancja" funkcjonuje w literaturze, nie będziemy jej zmieniać.

Przed wiekami człowiek, choć pozbawiony urządzeń technicznych, potrafił w odpowiedni sposób posługiwać się subtelnymi energiami natury. Otaczał kultem miejsca szczególnej koncentracji tego rodzaju stymulujących sił, a wznoszone budowle dopasowywał do ich przebiegu. Potrafił też poprzez stosowanie odpowiednich kształtów i symboli polepszać panujący układ promieniowań. Ową wiedzę zawdzięczał niezwykłej intuicji i wnikliwej obserwacji świata przyrody. Dziś ponownie zaczynamy zwracać się ku naturze. W optymalnym wykorzystaniu pozytywnych oddziaływań przyrody przydatna może okazać się dawna wiedza geomantyczna. Zgłębiając wiedzę naszych przodków mamy przed sobą bardzo wiele do odkrycia.

Cena:  20,70zł


Geomancja formy feng shui-pozytywne energie - Leszek Matela

Producent:  Studio Astropsychologii