FengShui
Inspiracja i Harmonia

FengShui
 Inspiracja i Harmonia Twojego Życia

 

  

<< Previous    [1]  2    Next >>

DOM, DO KTÓREGO CHCE SIĘ WRACAĆ


 Ma być dla nas bezpieczną przystanią. Jednak nie zawsze tak jest. Gdy już po przekroczeniu progu czujesz się podenerwowana, zniechęcona, a nawet zaniepokojona, to znak, że w waszym domu coś szwankuje. Na szczęście są sposoby, które pomogą szybko naprawić błędy. Zwykle wystarczy kilka zmian, a czasem trochę magii.


 Cały świat pełen jest wzajemnie przenikających się energii. Pochodzą one od istot żywych, minerałów, przedmiotów. Oprócz tego – od uczuć i myśli. Ty sama i twoi bliscy jesteście częścią tej sieci powiązań i możecie tak samo wpływać na kształt energii, jak ona wpływa na was. Sztuka polega na tym, by wszechobecna energia pracowała na waszą korzyść, a nie przeciw wam.
 Jak można pokierować nią tak, by przepływała przez wszystkie pomieszczenia swobodnie i łagodnie? Trzeba uwzględnić wiele rzeczy. Liczą się sprawy na pozór nieistotne, jak kształt i ustawienie mebli, materiały, z których zostały wykonane, kolory we wnętrzach, a także światło, zapachy, rośliny i ozdoby. Postaraj się to jak najlepiej wykorzystać.


 Usuń wszystko to, co przeszkadza. Zacznij od wielkiego sprzątania. Przede wszystkim pozbądź się rupieci. Nic tak nie zakłóca przepływu energii, jak zapchane kąty, przepełnione szuflady, szafy i pawlacze, sterty nieposegregowanych papierów. Napraw też zacinające się zamki, po[psuty sprzęt, skrzypiące zawiasy. Umocuj zwisające przewody. Wymień pęknięte szyby i lustra (te ostatnie powinny być dobrej jakości, by nie zniekształcały postaci).
 Niektórych rzeczy nie powinno się trzymać w domu. Jest to broń, skóry dzikich zwierząt, suche bukiety (wyjątek – pęki magicznych ziół). Stare gazety mogą zostać tylko wtedy, gdy są uporządkowane. Szkodzi też nadmiar mebli i bibelotów. Szczególnie nieporządane są afrykańskie maski, wprowadzające niepokój.


 Nie od dziś pannom i kawalerom odradza się siadanie przy rogu stołu. Wszyscy inni też zresztą powinni takie miejsce omijać, gdyż narażeni są na działanie wyjątkowo szkodliwej energii, tzw. energii tnącej. A już najgorzej, gdy róg jakiegoś mebla skierowany jest w stronę łóżka. O spokojnym śnie nie ma wtedy mowy. Inny nasz wróg to kula przecięta na pół i skierowana wklęsłością w naszą stronę (emituje szkodliwą w nadmiarze tzw. szarą zieleń). Unikaj więc takich abażurów czy talerzy wieszanych na ścianie, a już na pewno nie siadaj pod nimi. Taki abażur możesz zachować wtedy, gdy go zneutralizujesz, okrywając tkaniną z falbanką wyciętą w zaokrąglone ząbki.


 Czasem trzeba coś przestawić. O dobry przepływ energii i harmonię trzeba zadbać w każdym zakątku mieszkania. Dużo zależy od indywidualnych cech domowników i charakteru pomieszczeń.
 W salonie mogą wzbudzić niepokój okrągłe stoły (energia wokół nich wiruje, lepsze są owalne lub nieszkodliwie ustawione kanciaste), rośliny o szpiczastych liściach, brak zasłon czy rolet (energia zbyt szybko opuszcza pomieszczenie). Jeśli są belki na suficie, a nie chcemy ich się pozbyć, najlepiej jest pomalować je na biało. Kanapy, fotele i inne siedziska nie mogą być ustawione naprzeciw drzwi (lub schodów w mieszkaniach dwupoziomowych). Podstawowe kolory powinny być raczej jasne, pastelowe.
 W sypialni łóżko nie powinno być ustawione tak, by leżący na nim człowiek patrzył na drzwi. Zbędne są tu lustra (jeśli już, to owalnych kształtów i w ramkach) i półki nad głową śpiącego. Gdy nie możemy się obejść bez baldachimu, zawieśmy go niezbyt nisko, równolegle do łóżka. Nie powinien być uszyty z ciężkiej i ciemnej tkaniny. Warto pozbyć się z sypialni wszelkich urządzeń elektronicznych (telewizorów, wież, komputerów). Jeśli chcemy mieć budzik przy łóżku, blisko głowy, postarajmy się o tradycyjny, nakręcany. Na nocnym stoliku musi panować porządek. Niedopuszczalne są stare butelki po lekarstwach, brudne waciki kosmetyczne i podobne do śmieci.
 W pokoju do pracy ważne jest ustawienie biurka. Nie możemy siedzieć, ani tyłem, ani przodem do drzwi. Jeśli tylko się uda (decyduje światło), niech będzie ustawione bokiem. Szkodliwy wpływ fal elektromagnetycznych mogą zneutralizować zielone rośliny, kasztany, bursztyny.
 W kuchni kuchenka nie powinna sąsiadować ze zlewozmywakiem ani znajdować się naprzeciwko niego. Unikaj też stawiania jej pod oknem lub świetlikiem w suficie.
 W łazience nie wolno marnować wody. Niedopuszczalne są kapiące krany i nieszczelne spłuczki. Ma być porządek. Nie trzymaj starych kosmetyków. Jeśli łazienka połączona jest z wc, najlepiej oddzielić sedes parawanem.

 
<< Previous    [1]  2    Next >>