FengShui
Inspiracja i Harmonia

FengShui
 Inspiracja i Harmonia Twojego Życia

 

  

OCZYŚĆ SWÓJ DOM


Niektórych to śmieszy, inni traktują je ze śmiertelną powagą. Chodzi o tzw. rytuały z bogatego arsenału białej magii, które można stosować w określonych intencjach (np. dla odwrócenia wzajemności w uczuciach). Cokolwiek by na ten temat sądzić, jest faktem, że często bywają skuteczne. Spróbuj, jeśli odczuwasz potrzebę oczyszczenia domu ze złych energii.


RYTUAŁ PIERWSZY


 Zgromadź magiczne akcesoria: słoną wodę, kadzidło, mleko, miód, olej, wino, a także coś do robienia hałasu (np. gwiazdek, patelnia, dwie pokrywki).
1. W największym pokoju zakreśl krąg. Zaproś do niego wszystkie duchy (przodków, patronów) i energie znajdujące się w całym mieszkaniu. Te, które cię denerwują, odpraw. Przyjazne – serdecznie przywitaj i poproś, by cię wspomagały.
2. Z przygotowanym „akustycznym” przedmiotem podchodź do wszystkich wejść (drzewo, okna, kominek) i hałasuj.
3. Okadź wejścia kadzidłem i pokrop słoną wodą. Powtarzaj: „Mocą żywiołów oczyszczam i otwieram ten portal”
4. Namaść wejścia (symbolicznie, czyli w kilku miejscach) mlekiem i miodem. Powtarzaj: „Niechaj dzięki temu mleku i miodowi spokój i dobrobyt zagoszczą w tym mieszkaniu”
5. Następnie namaść wejście olejem. Powtarzaj: „Niechaj olej zabezpieczy ten portal i ochrania jego mieszkańców”.
6. Na koniec weź wino i namaść nim drzwi wejściowe, prosząc bóstwa opiekuńcze, aby wpuszczały do twojego domu tylko przyjaznych Ci ludzi. Wypij odrobinę wina, a resztę zachowaj wraz z mlekiem i miodem, których nie zużyłaś.

 

RYTUAŁ DRUGI


 W dwóch wersjach
1. Jeśli chcesz przywołać dobre energie, przygotuj igliwie sosnowe oraz kadzidełko. Stań przy drzwiach i zgodnie z ruchem wskazówek zegara obchodź pokój dookoła, okadzając wszystkie znajdujące się w nim przedmioty. Kadzidło trzymaj w lewej ręce, a w prawej – ptasie piórko bądź wachlarz, którym będziesz rozprowadzać dym. Podczas obchodzenia pokoju wizualizuj rozchodzące się od Ciebie światło. Wypowiadaj takie oto magiczne zaklęcie: „Z żywiołu ognia pochodzi ten dym, który jest powietrzem. Z żywiołu ziemi rośnie ta roślina, która jest wodą. Przywołuję żywioły oraz błogosławieństwa ducha, aby oczyścić tę przestrzeń dla dobra wszystkich”. Kiedy już okrążysz pokój, kieruj się do jego środka, wznieś kadzielnicę w górę i okadzaj nią sufit, po czym sprowadź ją w dół i okadzaj podłogę.
2. Do odpędzania złych mocy użyj szałwii, bazylii lub werbeny. Okadzaj pomieszczenia jak w poprzednim rytuale, lecz obchodź je przeciw ruchowi wskazówek zegara. Wypowiadaj zaklęcie: „Wierzę, że mi się uda”. W ten sposób oczyścisz przestrzeń ze złej energii. Rytuał ten ulegnie wzmocnieniu, jeśli przez 9 kolejnych dni będziesz brać kąpiel z dodatkiem ziół zastosowanych przy okadzaniu.